Cuplu cautam loc de munca in Viena

Salut,

Suntem un cuplu din Oradea si de o vreme buna incercam sa ne angajam in Viena, insa prin ajutorul agentiilor de recrutare dn Romania este in zadar. Dupa ce am primit infinite promisiuni, am zis sa incercam sa schimbam modalitatea de a cauta un loc de munca. Am gasit astfel acest forum si prin intermediul romanilor stabiliti in Viena avem rugamintea de a primii sfaturi utile pentru angajare.
Va rugam prin aceasta cale sa ne spuneti daca stiti cumva agentii de recrutare din Viena sau alte modalitati de angajare pentru doi tineri de 23 respectiv 24 de ani, vorbitori ai limbii engleze.

Multumim nespus de mult.
dupa cum se scrie de fiecare data pe forum nu prea sunt persoane care sa va poata oferi loc de munca. Ceea ce va putem oferi sunt informatii ... liste cu motoarele de cautare de joburi sunt postate destule. Eu folosesc cel mai mult
karriere.at
multumim pentru raspunsul dumneavoastra
Buna ziua , daca sunt interesați pentru un loc de munca in domeniul renovari interioare va rog sa ma contactați. Se cere experiența in gletuit,zugrăvit si vopsit . Telefon . 0040784038845