o intrebare....

da sunt divortata,dar nu imi aduc aminte sa ma fi dus sa semnez ceva acte la MA 35,m-a tinut aici eu nu stiam nimic ,m-a subjugat si manipulat prin violenta,,si abuz emotional si c-am asta a fost situatia,,,,si acum c-am acelasi lucru mi se intampla nu am decat meldezet si copilul de 8 ani care merge la scoala in rest situatia din casa este la fel...situatia la mine este complicata si caut sa merg pe undeva pe la hausefrau,,daca situatia in casa este grava,,,dar am inteles ca trebuie mers prima data la politie in caz de vatamare corporala si cei de acolo te trimit la hausefrau.....sincer spune ca copilul este numai al lui si ca eu sa plec,,,iar copilul plange ..si etc...este un calvar emotional mi-a si spus ca ma termina psihic daca nu vreau sa plec de aceea vreau sa merg acolo poate ma ajuta cineva.Multumesc
uite aici sa-ti faci un termen, sunt profesionisti....iti spun din proprie experienta......adresa si nr de telefon le-am avut cu ani in urma de la politie....vezi cum faci sa iei legatura cu ei...curaj. nu esti prima in asa o sitiatie si nici ultima......lucrurile se aranjeaza cu rabdare si curaj, numai tu tr sa hotarasti cum vrei sa traiesti.

Beratungsstelle für Frauen
Adresse

Fleischmarkt 14/10
1010 Wien
Telefon: 01/512 38 39
Telefonische Erreichbarkeit

Montag, Dienstag, Mittwoch, Donnerstag: 9:00 bis 13:00 Uhr
Montag, Donnerstag: 15:00 bis 19:00 Uhr
Freitag: 9:00 bis 12:00 Uhr

http://www.frauenhaeuser-wien.at/beratungsstelle.htm
Va multumesc mult,din suflet m-am hotarat din toata inima sa scap de acest om,vreau sa o fac pt copilul meu si pt mine,vreau viata mea inapoi,si liniste pt copilul meu.Am sa incerc acolo de aceea am cerut ajutor.An nou fericit si multe dorinte implinite,implinire sufleteasca doresc la toata lumea!!"Sarbatori Fericite"!