Utilitati in Access

Hai sa vorbim despre IT&C
Salut Forum,
in cazul in care aveti nevoie sa calculati cite zile lucratoare sint intr-o perioada de timp, sau sa calculati un termin introducind numarul de zile lucratoare, va poate ajuta un mic tool pe care l-am facut in urma cu ceva timp.

Motivul pt. care am programat acest tool este ca a trebuit sa calculez terminul contractual pina la care trebuie sa fie un anumit serviciu facut. Acest termin se calculeaza de la data la care se preia comanda plus un anumit numar de zile lucratoare.
Tinind cont de aceasta data (termin contractual), mai am avut data la care s-a facut serviciul. Scopul final este de a controla daca s-a respectat terminul contractual.
Din acest programm mai amplu am extras doar rutinele care imi calculeaza terminele si am realizat acest mic tool.
Pentru folosierea acestui mic program, aveti nevoie de Access 2003. Testele le-am facut in XP-Professional, Access 2003.
Sper sa va usureze munca!

PS. Codul nu e protejat - orice schimbare in cod e posibila (intrebarea e daca o sa mai functioneze ;) )
Salut,
atasez un mic program in Access 2003, care exporta o tabela (sau query) din baza de date proprie (Access) in Excel prin 4 modalitati si per button clic deschide mapa exportata.

Interesant pt. cei ce vor o analiza a datelor in Excel!

Codul e accesibil, poate fi copiat, modificat...in vederea adaptarii pt. proiectul propriu.