AJUTATI O MAMA DISPERATA CU DOI COPII BOLNAVI SI SARACI

O POVESTE ADEVARATA Ajutati O Mama disperata cu doi copii si un sot bolnav de diabet si astm bronsic si
un copil care sufera de astm-bronsic faza terminala e convins ca se va face bine, ca persoane cu suflet îi vor ajuta sa se faca bine , Familea mea este formata din doi copii minori, marian liviu in varsta de 14 ani este elev in clasa 8 si invata foarte bine si andrei catalin in varsta de 7 ani ,cu toate cael este bolnav nu e-am luat dreptul de merge la gradinita in clasa 0. In ciuda bolii pe care o are este un copil destept ,receptiv si responsabil este incadrat cu gradul 3 treapta 3 faza persistenta ,datorita acestui fapt nu are niciun beneficiu. In luna decembrie spitalu pediatrie Bacau mi a dat bilet de internare la SPITALU SFANTA MARIA DIN IASI pentru niste investigatie amanuntite [FIIND SUSPECT DE LEUCEMIE] .Dar din lipsa banilor nu am putut sa merg cu el ,Sotul meu care este bolnav si activeaa ca voluntar la un O.N.G a mers la nenumerate firme rugandui sa il angajeze dar eau inchis usile in nas spundui ca este batran si bolnav [45 ani] noi loicuim 4 persoane intr-o locuinta sociala garsoniera data de primarie, venitul nostru lunar este 150 ron reprezentand alocatile copilor si pensia de 33 ron. Deacea noi vam scris ca sa ne ajutati sa il facem pe andrei sanatos si sa aiba copii nostrii un trai decent .Acei oameni cu sufletul mare doresc sa ne ajute cu orice pot fii contactata la nr de mobil 0755497699 sau la adresa ,str bucegi 138 ,scara b, etaj 4 apartament 46 bacau ,numele meu este LADARIU NADIA VA Toţi cei care vor să-i ajute pe Andrei sunt rugaţi să depună bani în contul:
Titular: Cătălin Paraschiv
Banca: BCR
Sucursala: Orizont, Bacău
Lei: RO 85 RNCB 05311017 5698 0001
MULTUMESC DIN SUFLET
Persoanele bolnave, asistate social, in Romania, beneficiaza de ajutor de handicap, sotul probabil primeste gradul grav adica 430 lei plus ajutor de insotitor handicap inca 530 lei, plus ajutoare alimentare gratuite, plus ajutoare in rechizite pentru copii, probabil dvs sunteti persoana insotitoare, ori al sotului ori al copilului, plus 6 bilete gratuite de calatorie cu trenul, dus-intors, la clasa a 2-a INTEREGIO, atat pentru persoana cu handicap cat si pentru insotitorul acesteia, plus transport gratuit pentru orice mijloc de transport urban.

Daca nu va puteti descurca puteti renunta la copii si sa-i dati spre incredintare spre Directia de asistenta a copilului Bacau.

Cersitul nu este o optiune decat daca doriti asta !!!

Daca nu puteti merge la IASI, spitalul va trimite cu copilul, cu salvarea.
Si spitalul de pediatrie din Bacau are tot ce trebuie pentru a investiga - diagnostica leucemia.

Nu ati spus cu ce va ocupati dvs ?

Eu personal consider ca mintiti si ati incropit o poveste care sa-i impresioneze pe prosti !

Bine ca din toata saracia asta aveti acces la internet !!

Mergeti la munca, sunteti perfect sanatosi, iar copii nu au absolut nimic.
Si mai grav este ca-i invatati pe copii sa minta, sa se eschiveze, iar cand vor creste suficient vor deveni ca dvs.