Salutare

Cetateni romani: 653 persoane
Salut ,

am si eu nevoie de ajutorul vostru ( cei ce locuiti in zona Tirol) , la sfarsitul lunii decembrie cam de pe 27 pe 3 ianuarie as dori sa vin sa petrec o vacanta in zona . Am inteles ca este o zona foarte frumoasa mai ales pe timp de iarna . Daca puteti sa imi dati si mie niste ideei de pensiuni sau hoteluri , nu foarte scumpe , buget disponibil e cam de 500 euro pt 2 pers / cazare .

Multumesc si astept cu interes propunerile voastre

Catalin
Salut!

In perioda aceea se fac cazari in majoritatea hotelurilor NUMAI de sambata pana sambata, 25.12.10-01.01.11, 7 zile, sezon de varf, 500 Euro pt. 2 pax , sorry e cam...putin.
Buna Catalin,

sunt foarte multe zone frumoase in Tirol, poti sa te uiti pe internet, cum ar fi Stubaital, St. Anton, Serfaus, Zilertal samd.
Despre buget ce sa-ti spun, e cam putin pentru aceea perioada ;) , dar totus cred ca o sa gaseti la o pensiune numai dormitul cu 25 euro de persoana pe zi/noapte plus o sa va mai ia vreo 25-30 euro curatenia finala. Aici o adresa unde ai putea gasi ceva: www.ferienwohnungen.tirol.
sau intri pe fiecare regiune si trimeti la agentia de turism cerere de oferta (unverbindliche angebot) nu costa nimic :P
daca rezervi din timp probabil ca o sa fie mai ieftin.

Numai bine si vacanta frumosa iti doresc :roll:
:o sorry Unverbindliche Urlaubsanfrage.

http://www.stubai.at/xxl/_lang/de/_seas ... frage.html

Acest Link este pentru regiune Stubaital

;)
multumesc mult pentru raspunsuri , cercetez ... bugetul de 500 euro nu este fix :) , sper sa gasesc ceva :)